Elka a odpovědná výroba

Materiály a udržitelná výroba

Není vám lhostejný původ produktu, který si chcete pořídit?

Snažíme se, aby většina materiálů byla čistě přírodního charakteru a vzhledem k odpovědnému působení značky vyrobena tím nejšetrnějším způsobem.

Jaké materiály při výrobě používáme a jaká jsou naše další ekologická opatření? V našem průvodci se vše dočtete.

Udržitelná výroba v rámci ČR
Udržitelná výroba v rámci ČR

Udržitelná výroba v rámci ČR

ELKA se stará a pečuje.

Kompletní produkce značky od knoflíků po finální výrobu probíhá v několika dílnách v České republice za účelem dodržování odpovědného působení celé značky. Také všichni naši dodavatelé, z nichž 80 % tvoří lokální firmy, splňují přísně etické parametry.

Poznejte náš příběh a vizi
Přírodní materiály
Přírodní materiály

Přírodní materiály

Záleží nám na tom, jak se v našich produktech cítíte. Všechny látky prochází pečlivým výběrem a dlouhodobým testováním. Naše produkty jsou vyráběny výhradně z prémiových přírodních materiálů jako je len a organická bavlna. Některé produkty vyžadují určité vlastnosti, které přírodní materiály nesplňují, ale i v tomto případě volíme maximálně možné alternativy jako je micromodal, tencel nebo regenerovaný nylon. Všechny naše materiály vždy splňují certifikát OEKO-TEX®. To znamená, že neobsahují žádné škodlivé chemické látky. Materiály z organické bavlny navíc ve většině případů používáme s certifikátem GOTS rozšiřující nezávadnost o enviromentální a sociální aspekty.

ZERO/minimum waste přístup
Minimum waste

Minimum waste

K odlehčení životnímu prostředí patří bezpochyby i minimalizace odpadu. Některé naše produkty, jako například vonné sáčky, vznikají z ústřižků látek, které by už jinak nenašly uplatnění.

Bez plastu
Bez plastu

Bez plastu

Nezatěžovat planetu je pro nás stejně důležité, jako uspokojit veškerá vaše přání. Jsme z 99 % bezplastová společnost. Kromě knoflíků ( a už i ty najdete například u povlečení bezplastové) u nás nenaleznete žádné plastové obaly, visačky ani izolepy.

Elka

Podporujeme sociální odpovědnost a angažujeme
si i mimo naši produkci

Loono

Loono

V rámci spolupráce s organizací Loono a jejich projektu #prsakoule podporujeme osvětu v samovyšetření rakoviny prsou a varlat.

Leros

Leros

Máme svoje zásady, lokální podpora značek a minimalizace odpadního materiálu jsou jedny z nich. Ve spolupráci s českou značkou Leros tak vznikly vonné pytlíčky z látek, které by již jinak nenalezly uplatnění a z ručně sbíraných bylinek.

Eukama nohama

Rukama nohama

Některé naše produkty vznikají ve spolupráci s chráněnou dílnou pečující o sociálně slabé a jinak znevýhodněné osoby na trhu práce. Pomáháme tak zajistit její provoz.

Máte tip na organizace či projekt, kde bychom mohli pomoci?

Napiště nám! Aktuálně hledáme projekty zejména z oblasti ekologie a životního prostředí.

Napište nám
Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together.