Elka a odpovědná výroba

O značce

Udržitelná výroba v rámci ČR

O nás

ELKA LOUNGE je etická značka oblečení, spodního prádla, loungewear a produktů z řady Deco & Home.
Na začátku naší cesty byla touha po skvělém designu, po měkčí látce a pohodlnějším střihu. Toužili jsme změnit způsob uvažování o spodním prádle a oblečení a mít přitom na paměti životní prostředí i společenskou odpovědnost. Nyní je ELKA LOUNGE módní značkou s vizí vytvářet z každého okamžiku absolutní wellness. Prémiové přírodní materiály, certifikovaného původu i zpracování, neustále inovované střihy a design "made-to-last" jsou hlavními hodnotami naší značky.

Přírodní materiály

Příběh

ELKA LOUNGE je rodinná značka založená v roce 2008. Vznikla z nápadu vyrábět pánské spodní prádlo, jehož designu i kvalitě materiálů se nevěnovala až taková pozornost. První kus byl vyrobený spoluzakladatelkou značky jako Vánoční dárek pro své syny. ELKA LOUNGE od roku 2008 prochází dynamickým rozvojem jak do sortimentu tak působení, produkty značky naleznete na několik evropských trzích s ambicí stát se ikonickou wellness-fashion značkou po celém světě. 

ZERO/minimum waste přístup

Věříme v lepší svět

Vždy hledáme způsoby, jak posílit kvalitu a udržitelnost naší výroby - od materiálů přes výrobu až k dopravě. Věříme v neustálé vylepšování designu a materiálů tak, aby byly nadčasové, univerzální a vhodné pro každodenní nošení plné radosti a pohodlí. Odhalujeme pozadí veškerých součástí, které pro náš provoz používáme a optimalizujeme bezplastovost, zkracování přepravních tras, využití odpadu z výroby i efektivitu našich financí. Cílem našeho snažení je být maximálně efektivní firmou, která spotřebovává minimum surovin, produkuje méně odpadu, vyrábí za humánních podmínek a inspiruje ostatní.

Bez plastu

Materiály a zpracování/ Udržitelná výroba

Kompletní produkce značky probíhá v několika dílnách v České republice za účelem dodržování odpovědného působení celé značky. Také všichni naši dodavatelé, z nichž 80 % tvoří lokální firmy, splňují přísně etické parametry. Všechny naše produkty jsou zhotoveny výhradně z prémiových přírodních materiálů jako je Micromodal, bavlněný satén, bambus a 100% biobavlna nebo len. Jsme z 99 % bezplastová společnost a snažíme se zužitkovat i ten nejmenší kousek látky. Podporujeme sociální odpovědnost a některé výrobní procesy provádíme v chráněných dílnách.


Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together.