Elka a odpovědná výroba

O značce

Udržitelná výroba v rámci ČR

O nás

ELKA Lounge je česká udržitelná značka spodního prádla, loungewear a produktů z řady Deco & Home.
Náš příběh začíná i končí komfortem.
Na začátku naší cesty byla touha po skvělém designu, po měkčí látce a pohodlnějším střihu. Toužili jsme změnit způsob uvažování o spodním prádle a mít přitom na paměti životní prostředí.

Přírodní materiály

Příběh

ELKA je rodinná značka založená v roce 2008. Krejčová Lenka sháněla pro svého syna jako dárek originální trenýrky. Zjistila ale, že nabídka tohoto zboží je designově omezená a z jejího odborného pohledu nekvalitní. Rozhodla se využít svého umu a trenýrky ušila sama. Vznikl tak nápad vyrábět trenýrky pod vlastní značkou. ELKA roste a dospívá se svými zákazníky, z trenýrek vznikl celý sortiment spodního prádla a loungewear pro muže, ženy i děti a produkty z řady Deco & Home. Jednoduše proto, že si myslíme, že i v pohodlí můžete vypadat skvěle!

ZERO/minimum waste přístup

Věříme v lepší svět

Vždy hledáme způsoby, jak posílit kvalitu a udržitelnost naší výroby - od materiálů přes výrobu až k dopravě. Věříme v neustálé vylepšování designu a materiálů tak, aby byly nadčasové, univerzální a vhodné pro každodenní nošení plné radosti a pohodlí.

Bez plastu

Materiály a zpracování/ Udržitelná výroba

ELKA se stará a pečuje.

Kompletní produkce značky od knoflíků po finální výrobu probíhá v několika dílnách v České republice za účelem dodržování odpovědného působení celé značky. Také všichni naši dodavatelé, z nichž 80 % tvoří lokální firmy, splňují přísně etické parametry. Všechny naše produkty jsou zhotoveny výhradně z prémiových přírodních materiálů jako je Micromodal, bavlněný satén, bambus a 100% bavlna. Jsme z 99 % bezplastová společnost a snažíme se zužitkovat i ten nejmenší kousek látky. Podporujeme sociální odpovědnost a některé výrobní procesy provádíme v chráněných dílnách.


Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together.